Please click for MAIN PAGE

COLOURS, RACES AND RELIGIONS ARE NOT OUR MATTERS !

DERNEKLER AĞI

TR.A.K.YA KALKINMA DERNEGI 20.10.2010 tarihinde 22-008-14/8053 kayıt numarasıyla Edirne Valiliği Dernekler Masası onayıyla kurulmuş, kar amacı gütmeyen, apolitik bir sivil toplum kuruluşudur. TR.A.K.YA (TR: Trakya A: Afrika K:Kalkınma YA: Yeni Atılım) Kalkınma Derneği; TKD düşük karbonlu ekonomi anlayışına göre bölgesel kalkınma planını hazırlamış ve Afrikanın bu anlayışla  kalkınmasına odaklanmış Türkiye'nin ilk ve tek derneğidir. Bu vesileyle TKD bir bağış, yardım yada siad kuruluşu değildir. Basitçe özetlemek gerekirse TKD, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi Ağı, Ekonomik ve Sosyal İşler Dairesi danışman statülü üyesi, Küresel Etki Yatırımcıları Ağı metodoloji geliştirme üyesi, vb think-tank mekanizmasıdır.

 ( TURMALIN) Türk-Mali İşadamları Derneği 08.03.2011 tarihinde Mali'nin başkenti Bamako'da 1061/MATCL-DNI kayıt numarasıyla kurulmuş apolitik ve kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. TURMALIN, TKD'nin  UN-Global Compact-Business4Peace proje ortağıdır.

Youth Empowerment Sierra Leone (YESIL) Yusif Bangura tarafından Sierra Leone'nin başkenti Freetown'da kurulmuş ve iç savaş mağduru çocukların topluma kazandırılmasını amaç edinmiş apolitik ve kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.


RENK, IRK VE DİN KONULARIYLA ASLA İLGİLENMİYORUZ !

 

 

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omn Portal

AFROTURK FACEBOOK PAGE