AFROTÜRK

 

                             

                                  TÜRKÇE  ENGLISH

Membership
User Name
Password

YENİ YAKLAŞIM


1999-2008 döneminde Afrika-Türk toplumları arasında sosyokültürel ve ekonomik köprü misyonuna sahip olan Afrika Türk Vakfı, 2010 yılında kurduğu AfroTürk İş Konseyi ile müşterek sürdürülebilir kalkınma adına Düşük Karbon Ekonomisine geçişin altyapı çalışmasını yapmıştır.

Yeni sistemin önemli aktörlerinden olmak isteyen AfroTurk 2007-2015 döneminde yaşanan küresel mali krizin akabindeki 2016-2020 döneminin çevreci iktisat rejimi bağlamında son derece önemli olduğunun farkındadır. Bu vesileyle tüm küresel gelişmeler ve kalkınma trendleri yakından takip edilmektedir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan mali kriz tetiklendiği destinasyonlardan itibaren yerini hızlı bir şekilde yeni rejime entegrasyona bırakmaya başlamıştır. Bu çerçevede iktisat literatürüne yeni giren Etki Yatırımcılığı, Çevresel Sosyal Kurumsal Yönetim ve B-Corp gibi kavramlar 2016-2020 asli geçiş döneminde yaşanacak gelişmelerin habercisidirler.

Bu nedenledir ki bireysel algıyı korumak kaydıyla AfroTurk Business Council ( ABC ) yapılanmasını AfroTurk Benefit Corporation ( ABC ) olarak dönüştürmeye karar verdik.  ABC’nin bundan sonraki operasyonel yaklaşımı Çok Uluslu Etki Yatırımcılığı Ortaklığı olurken ortaklığın resmi formatıda B-Corp olacaktır.

Bu yaklaşım makro yatırımlarımızı daha rahat gerçekleştirmemizi ve iktisadi yatırım projelerimize paralel oluşturduğumuz kar amacı gütmeyen sosyal yatırımlarımızında daha kolay işlevselleşmesini sağlayacaktır.

AfroTürk İş Konseyi'nin eski yönetici ortaklarının ( PAMs ) yeni katılacaklarla birlikte Benefit Corp'umuzun hissedarlığına aynı şekilde devam etmeleri kabul edilmiştir. Yenilenebilir enerji, endüstriyel planlama ve bunlara bağlı sosyal projeler yeni dönemimizde de odak programlar olmaya devam edecektir. Bununla beraber yeni dönemdeki finansman yaklaşımımızın Temiz Kalkınma Mekanizması ( CDM ) paralelinde hareket eden küresel iklim fonları, etki yatırımcıları ve eksternal iş ortaklıkları olmasına karar verilmiştir.

Bugüne kadar Afrika Türk ilişkilerinin parametre ve kurallarını belirleyen AfroTürk bundan böyle Afrika'nın yapısal sorunlarının çözümünde öncü rol oynayacaktır.

 

AFROTURK KURUCULAR MECLİSİ

Karar No: SD/GE/768-ABC

Mauritus Federal Trust/2013-F1092

              1 Eylül 2013

News Date: 31 / 08 / 2013
News Comments: 0


Share: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Previous: NEW APPROACH


News
ATASA IS OUR PLEDGE FOR AGENDA 2063
Date: 03/12/2013
Agenda 2063 is both a Vision and an Action Plan. It is a call for action to all segments of Africa... Read next
NEW APPROACH
Date: 31/08/2013
Africa Turk Association’s mission was being social, cultural and economical bridge between A... Read next

   All News
Articles
Share
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Content RSS - NEWS RSS

Hosting: Omn Portal