Please click for MAIN PAGE

COLOURS, RACES AND RELIGIONS ARE NOT OUR MATTERS !
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre

PoliKİTA


Yok, yanlış yazmadım. PoliTika değil PoliKİTA. Cahal kul Serdar’ın siyaset anlayışını anlayın işte. Kita kim mi? Son demlerine gelsekte 2000’lerde toplumun en ücra hücresine bile damgasını vurmuş pop terminolojisini bilmiyoruz demeyin şimdi. Şu popçu Keremcem’in kliplerinde ve reklamlarda yer alan güzel sesli sanal kızın adı oluyor KITA… Trend topic oldu ya..TT..?? Neyse peki..(H)asan aganın amcasının treninden inip yazıya bineyim ben o halde..

İlk atışı A.K. Partisine yapalım. 10 Kasımla patlayan Atatürkçü görüntüsüne inanıyor musunuz? Ben inanıyorum. Gülmeyin. Vallahi! Zor oyunu bozar derler. Kitacı tarafım zaten 2010’dan beri hep der durur: “AK Parti isimli proje 2001 yılında demokrat ve milli görüş kolonları üzerinde ilmek ilmek yapılandırılmışken; tüm mutabakatı altüst eden kralcı bir dikey peydahlandı. Milli Görüşçüler ayaklanalı çok oldu da demokratlar ne zaman homurdanacak acaba” diyordu? Zilliyet ve milliyet derdi olanlar, Fetömsügillerin stratejik ütopyacısı Davudi paşa şürekasının projenin göbeğine etmesiyle çoktaaan ayaklandı malum. Kral zannımca burada “da” kandırıldığını anladı zaar. Ama bu saatten sonra her derde deva Atatürk’üm bile kurtaramaz. Yapay resif projesi bitti. Üzgünüm. Milli görüş çoktan Saadet yuvasına döndü. Demokratlarsa Ablanın projesine gitsek mi kalsak mı çıkmazında hala. Keyifleri bilir. Zaten acabacı dandik kapitalist demokratların son kullanım tarihide kaput bu saatten sonra. Uzunköprü?.. Bu kasabada mumla arasan cahil gureba yok diyorum ezelden. Pardon diyemezsiniz bu şehirde? Sadece susacaksınız ve affedilmeyi bekleyeceksiniz..

Hop geldik şimdi muktediren muhalefet; en yerelinden iktidar CHP’ye. Yoldaş dedin mi baştan kopartıyorsun bu bir. Palto bile assa CHP bu millet A.K.Partisinin kralcı kabadayılığına inat oy verir dediğinde kaybediyorsun, iki. Hele hele kibiri zirve yapmış belediye başkanlarını zaptu rapt’ta kıfayetsizlik sergiliyorsan; büyük üzgünüm. Buydu.. Bu kadardı.. Göremediniz de, değerlendiremediniz de aidiyet sıkıntısı yaşayan oy verenlerinizi. Küçük gördünüz o kitleyi. Size artık en yakın projede koalisyon düşer. Aman içinizdeki kimlik odaklı ı ego kavgalarını biran önce çözün… Uzunköprü? Bence siyasal olgunlukta en avantajlı kitleye sahip. Değerlendirebilene!!

MHP’mi?  Türkiye’de kalıtsal bir ideolojiye sahip tek toplumsal hareket.  Ne Alparslan Türkeş’i, ne Nihal Atsız’ı nede 9 Işığı ülkücü cehanın bağrından asla koparamazsınız. İçinden 1000 tane parti doğsa gene aynı ülküde devam ederler. Bu eski tüfek mekanizmalı hareketin tek sorunu ideoloji askeri olupta siyasal parti kültürüne redci bakışlarından kaynaklanan politizasyon sorunu. Korur ama yönetemez. Yani? Siyasal bir parti değil.. E zaten ideolojik ana yasalarında devletçilik yok. Uzunköprü deki seçmen bu dengeli hukuku çok iyi biliyor. Sadece Türk Milleti bekasının tek güvencesi. Samimi saygı yeterli..

IYI Parti?? Muallakta değil bilinmezde. Neo-aydınlanmacı bir proje. AK Partisinin kralcı hükmiyetiyle noktalanan projenin inovatif hali. MHP’de asla var edilemeyen siyasal devletçi mekanikle; A.K.Partisinin erken uyanışçı demokratlarının bileşkesi. Muhafazakar, milliyetçi kapitalizmin son perdesi. Gişe rekoru kırar mı kırar. İyi hasılat yapar mı yapar. Peki, uluslararası ilişkiler mecrasındaki iflasımızı ve iktisadi enkazı çözebilir mi? Çözemez! E? CHP ile ittifak şart…

Kaldı ki zaten eksik yanını doldurmak için artık CHP’nin ne keldani nede sufi açılımına ihtiyacı kalmadı. Bu milletin CHP’nin devlet bürokrasisi anlayışına ve ikonik Atatürk sahipleniciliğine muhtaciyeti var. Yeni doğan IYI Parti bunu yapamaz. Ama IYI Parti’de toplum DNA’sının %70’ini oluşturan muhafazakar milliyetçiliği temsil ediyor. Buda CHP’nin asla çözümleyemediği paradoks.

Şimdi; siyasetin “S” sinden anlamayan POLİ’min KİTA’sı derki: IYI Parti’nin yerel vitrinindeki çok saygıdeğer eski tüfekler; biraz tezgah arkasında kalın da milleti ürkütmeyin. Ne devletin bekçisi ülküdaşlarınızla nede sol tandansla edepsiz tartışmalara girmeyin. Amacınız tek: Enkaz kaldırmak ve 2020’de başlayacak küresel devinime hilesiz bir Türkiye’yle girmek!.. CHP’li gönüldaşlarımda artık lütfen tedavülden kalkmış protest laforizmalardan bir arınında yerel seçmeni delirten belediyelerinize sağlam bir ayar verin önce. AK Partisi muhalifliği yeterli değil artık. IYI Partiyle flört sizi bekler. Meclis ve belediye koltukları paylaşımı adil bir aritmektir. Eşiti de genel başkanlar ya da parti yöneticileri dışından ortak bir başkan adayı çıkartıp; tek adam sorunsalını kontrol altına almaktır.

 

http://www.uzunkoprugazetesi.com.tr/polikita.html

 

Haber tarihi: 22 / 11 / 2017
Haber Yorumları: 0
Önceki: YENİ İHALE İLANI SON BAŞVURU 19 OCAK 2018 BM KENYA OFİSİ UNON
Sonraki: ESKİ BAŞBAKANLARDAN MESUT YILMAZIN OĞLU YAVUZ YILMAZ ÖLÜ BULUNDU


RENK, IRK VE DİN KONULARIYLA ASLA İLGİLENMİYORUZ !

 

 

İçerik RSS: - Haberler: RSS:

Yazılım: Omn Portal

AFROTURK FACEBOOK PAGE