Please click for MAIN PAGE

COLOURS, RACES AND RELIGIONS ARE NOT OUR MATTERS !
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre

NE KADAR HAK EDİYORUZ?


Zarrabgate konusu mesela? Ne diyor hükümet; milli meselemizdir diyor. Neresi milli menfaat? İran’dan petrol doğalgaz alıyorduk parasını ödemeliydik. Ama ambargo vardı ve bizde İran’dan bu tip ürünler satın alan tüm devletlerin yaptığını yaptık. Örtülü olarak ama küresel bir olurla ambargoyu deldik herkes gibi. Deldik. Delmek zorundaydık. Diyorlar. Haklılar mı? Haklılar!

*

Peki, şimdi dünya sanki bir tek biz delmişiz gibi üstümüze geliyor. Türk’e Türk’ten başka dost yoktur hamasetine mi sığınacağız? Yoksa herkesin yaptığını biz elimize yüzümüze bulaştırıp onlarınkini de afişe ettik kardeşim, rezil rüsva olduk; budur mu diyeceğiz? Var mı devlet jargonunda beceriksiz bir çocuk gibi zırıldamak peki? Ne kadar hak ediyoruz ama herkes yaptığı için bende böyle yaptım gerekçesini?

*

Mahallenin bütün çocuklarıyla bakkaldan şeker çal, yakalan sonrada ama herkes vardı de. Yine de yiyorsun dayağı işte. Yakalanmasaydın kardeşim!

*

Konunun esas oğlanı dururken sen gittin onun yamağı Reza Zarrab’la iş yaptın. Çocuk bu nasılsa kandırırız dedin. Şimdi bu çocuk Amerika’da ; “Rüşvetler verdim.  Bir dünya para mı aldılar” diye ağlıyor.

Ben görmedim bilmiyorum dedin. Ne kadar hak ediyorsun dürüst devlet adamı kisvesini?

*

Düne kadar içine yerleştirip beraberce yemek adına devletin ciğerine bile musallat ettiğin cemaat kardeşlerinle menfaat kavgasına girdin. Kızınca yavrusunu yiyen köpek gibi 17-25 i patlattılar ortalığı leş kokusu sardı. Ne kadar hak ediyorsun ama bu komploydu söylemini?

*

Bu işlere bulaştırdığım bankalar ceza alırsa arkalarındayız, çözeriz diyorsun. Ne kadar hak ediyorsun o banka mudilerinin ve ortaklarının sana güvenini?

*

Muhalifin çıkıyor birinci derece yakınların vergi cennetlerine para aktarımı yaptı diyor. İspat etmezsen istifa ederim diyorsun. Adam çıkıyor belge gösteriyor. Sahte diyorsun. Adam sahte olmadığını da ispat ediyor. Ne kadar hak ediyorsun şimdiye kadar sana inananların arkanda olmaya devam etmesini?

*

Şer güçler Türk liramızla oynuyor, dolar bozdurun diyorsun. Ama senin merkez bankan ucuza topladığı dövizler para etsin diye spekülasyon yapıyor; karşılığını da millete zam ve extra vergiler olarak sokuyor. Ne kadar hak ediyorsun bu milletin özverisini?

*

Türkçüyüm diyorsun, milliyetçiyim diyorsun. PKK’lılarla açılım yapan, bunların 40 yıldır en büyük hamisi Barzani kabilesinin bayrağını devletin tepesine asan insanlarla ortak hareket ediyorsun. Ne kadar hak ediyorsun milliyetçilerin itimadını?

*

Makam, yetki ve bunlardan kaynaklanan gelir sahibiyken çözmekte zorlandığın sorunlara gazeteciler yere basan fikir üretiyor. Sen onları kale almamayı bırak işine gelmeyince dava etmekle falan suçluyorsun. Açığını yakaladığını da hapse tıkıyorsun. Ne kadar hak ediyorsun düşünen gazetecilerin desteğini?

*

Ben bürokratım memurum, kısaca devletim; saygıyı hak ediyorum diyorsun. Maaşını sana ödesin diye devlete veren millete değil bordronun idarecisi hükümete hizmet ediyorsun. Ne kadar hak ediyorsun halkın sana saygısını?

*

Din adamıyım, din benden sorulur diyorsun. Bildiğin halde yıllarca peygamberin olmayan doğum gününün bir soytarıya atfedilerek kutlanmasına ses çıkartmıyorsun. Ruh şevkiyle yapılması gereken her imami görevden tarifeyle para alıyorsun. Ne kadar hak ediyorsun din adamlığını?

*

Adamın karakteri parası bolken kadınınki parası yokken belli olur diyorsun. Her iki şekilde de başına geldiğinde resmen sınıfta kalıyorsun, rezil oluyorsun. Ne kadar hak ediyorsun karşındakinin bağlılığını?

*

Ülkene zarar verene, seçilene kadar canım cicim deyip seçildikten sonra gül cemalini bile görmediklerine bile bile oy veriyorsun.  Ne kadar hak ediyorsun daha iyi yönetilmeyi?

*

Gelirinin düşüklüğünden şikayet ediyorsun. Taşın altına sokupta ticarette başarılı olmuş insanlara hasetlik ediyorsun. Fesatlaşıyorsun. Bir aylık çalışmayla kurtlar sofrasında 1 yıllık vurgun peşinde koşuyorsun. Parçalanıncada ağlaşıyorsun. Ne kadar hak ediyorsun zengin olmayı?

*

Evet eleştirmeden, kınamadan, şikayet etmeden önce öz eleştiri yapacağız. Daha iyisini ben hak ediyor muyum diye!

 

http://www.uzunkoprugazetesi.com.tr/ne-kadar-hak-ediyoruz.html

 

 

 

Haber tarihi: 06 / 12 / 2017
Haber Yorumları: 0
Önceki: YENİ İHALE İLANI SON BAŞVURU 19 OCAK 2018 BM KENYA OFİSİ UNON
Sonraki: ESKİ BAŞBAKANLARDAN MESUT YILMAZIN OĞLU YAVUZ YILMAZ ÖLÜ BULUNDU


RENK, IRK VE DİN KONULARIYLA ASLA İLGİLENMİYORUZ !

 

 

İçerik RSS: - Haberler: RSS:

Yazılım: Omn Portal

AFROTURK FACEBOOK PAGE