Please click for MAIN PAGE

COLOURS, RACES AND RELIGIONS ARE NOT OUR MATTERS !

TANZANYA

Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Afrika'nın orta-doğu bölgesinde yer alan bağımsız ülke. Ülkenin kuzeyinde Kenya ve Uganda, batısında Ruanda, Burundi ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti, güneyinde Zambiya, Malavi ve Mozambik yer alır.

Başkent: Dodoma  Telefon kodu: +255   Para birimi: Tanzanya şilini  Nüfus: 55,57 milyon (2016)    Resmi dilleri: Svahili, İngilizce

T.C.Darulselam Büyükelçiliği: Toure Drive 8, Plot Nr: 97, Oysterbay P.O. Box 21761 Darüsselam/Tanzania  Tel: +255 688 401616 Faks: +255 22 2668586  embassy.daressalaam@mfa.gov.tr

VİZE DURUMU: Tanzanya ile Türkiye arasında 18 Şubat 2010 tarihinde imzalanan “Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport Hamilleri İçin Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma” yürürlüğe girmiştir. Bu çerçevede, sözkonusu pasaport hamilleri vizesiz, 90 gün süreyle Tanzanya’ya giriş yapabilmektedir.

Normal pasaport hamilleri için havaalanlarında turistik amaçlı vizeler 50 ABD Doları, iş amaçlı vizeler ise 200 ABD Doları harç karşılığında verilmektedir. Havaalanında verilecek vizeler için pasaportun en az altı ay geçerli olması istenmektedir.

Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Şubat 2017 de Ankara'da büyükelçilik açma kararı vermiştir. Hali hazırda ülkenin Istanbul fahri konsolosu Sn.Ziya Karahan hizmet vermektedir. Fahri Konsolosluk web sitesi için lütfen tıklayın

*

Dünya'nın en görkemli olaylarından birisi olan Büyük Göç nisan ayında başlamaktadır!

*

KAÇIRILMAMASI GEREKEN FESTİVALLER

BAGOMOYO SANAT FESTİVALİ (ekim): Bagamoyo Sanat okulu tarafından düzenlenmekte olup, 5 günlük festival boyunca birbirinden keyifli müzik, sanat, akrobasi ve tiyatro gösterileri sunulmaktadır.

KARIBU KARNAVALI (kasım): Rio karnavalını aratmayacak eğlence arayanlara..

DOĞU AFRİKA SAFARİ RALLİSİ (aralık): 1953 ten beri her yıl düzenlenmekte olan 3.000 km lik safari rallisi Tanzanya'dan başlamaktadır.


RENK, IRK VE DİN KONULARIYLA ASLA İLGİLENMİYORUZ !

 

 

İçerik RSS: - Haberler: RSS:

Yazılım: Omn Portal

AFROTURK FACEBOOK PAGE