Please click for MAIN PAGE

COLOURS, RACES AND RELIGIONS ARE NOT OUR MATTERS !

TC ELÇİLİKLERİ

Enson 1 Şubat 2018 tarihinde güncellenmiştir. Son durum için lütfen bakanlığın resmi sayfasını ziyaret ediniz

ÜLKE DETAY

 ANGOLA

LUANDA BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Avenida Pedro de Castro Van-Dunem Loy, 535, Mundo Verde - Talatona, Luanda
Tel:+00244 939765336/7 Fax: 00244 939765338  embassy.luanda@mfa.gov.tr

BENİN

COTONOU BÜYÜKELÇİLİĞİ

Ambassade de Turquie, Benin Marina Hotel, Boulevard de la Marina, 01 B.P. 1901 Cotonou – BENIN

Tel: + 229 21 30 01 00 ambassade.cotonou@mfa.gov.tr 

BOTSVANA

GABORONE BÜYÜKELÇİLİĞİ

Plot 8842 Old Barclays House, Floor 3 Government Enclave, Gaborone 

Tel: +267 390 3612 Faks: +267 390 0399      embassy.gaboron@mfa.gov.tr

BURKINA FASO

VAKADUGU BÜYÜKELÇİLİĞİ

01 B.P.603, Ouaga2000, Rue el hadj goama ousmane kienfangue Ouedraogo, Ouagadougou, Burkina Faso

Tel: +(226) 50376334 – 50376318 Faks: +226 50 49 98 02 http://ugudugu.be.mfa.gov.tr

BURUNDİ YOK

 CEZAYİR

CEZAYİR BÜYÜKELÇİLİĞİ 

21, Villa dar el-Ouard Chemin de la Rochelle Boulevard Colonel Bougara Alger-16000/ ALGERIE
Tel: 00 213 21 23 00 04 00 213 21 23 00 60 00 213-21 23 00 98  Faks: 00 213-21 23 01 12
ambassade.alger@mfa.gov.tr http://cezayir.be.mfa.gov.tr

CİBUTİ

CİBUTİ BÜYÜKELÇİLİĞİ

Duplex Grandstanding No:1 Situe 353-1 Haramous Djibouti 

Tel: +253 21351290 ambassade.djibouti@mfa.gov.tr        http://www.cibuti.be.mfa.gov.tr/

ÇAD

ENCEMİNE BÜYÜKELÇİLİĞİ

Quartier Béguinage Rue de Marseille B.P. 5629 N'Djaména-TCHAD

Tel: +235 22 52 43 77 ambassade.ndjamena@mfa.gov.tr

DEMOKRATİK KONGO

KİNŞASA BÜYÜKELÇİLİĞİ

18 Avenue Pumbu B.P.7817 Gombe Kinshasa Republique Democratique Du Congo
Tel :+243 81 700 75 00- 330 01 73
embassy.kinshasa@mfa.gov.tr http://kinsasa.be.mfa.gov.tr

EKVATOR GİNESİ

BATA FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU-Atalay Dik

C/Extramuros s.n. Entrando Antigua Emisora Apdo : 932 Bata/Ekvator Ginesi

Tel/Faks: +240-333 084299  consulturge@yahoo.es 

ERİTRE

ASMARA BÜYÜKELÇİLİĞİ

Turkish Embassy Bihat Street No: 14 Asmara-Eritrea

Tel: +291 1 110850  Faks:+291 1 116814  embassy.asmara@mfa.gov.tr

ETYOPYA

ADDİS ABABA BÜYÜKELÇİLİĞİ

P.O. BOX 1506 Addis Ababa

Tel: 00 251 11 661 23 21 00 251 11 661 31 61 Faks: 00 251 11 661 16 88 00 871 762 632 037 (uydu)

embassy.addisababa@mfa.gov.tr  http://addisababa.be.mfa.gov.tr

FAS

RABAT BÜYÜKELÇİLİĞİ 

7, Avenue Abdelkırm Benjelleoun Rabat/Maroc

Tel: 00 212 537 66 15 22 -- 00 212 537 66 15 44 Faks: 00 212 537 66 04 76
http://rabat.be.mfa.gov.tr ambassade.rabat@mfa.gov.tr

FES FAHRİ KONSOLOSLUĞU-Abdeslam Lahlou

Villa Siham,1 Rue De Siclle Avenue Chella Route D'Immouzer Fes/Maroc

Tel: 00 212 535 60 06 59 -- CEP : 00 212 61 25 04 67  Faks: 00 212 535 60 06 81

abdeslam-lahlou@hotmail.com

MARAKEŞ FAHRİ KONSOLOSLUĞU-Mehmet Dalkır

30 Résidence Yamama Issil Marrakech

Tel: ++212 0661 43 78 06   mehmetdalkir@gmail.com

 FİLDİŞİ SAHİLLERİ

ABİDJAN BÜYÜKELÇİLİĞİ

Boulevard lagunaire Charles de Gaulle Immeuble N’Zarama, 3ème étage – Abidjan Plateau Posta adresi :01 B.P 5137 Abidjan 01/COTE D'IVOIRE

Tel:+ 225 20 25 51 10 Fax:+ 225 20 25 51 11 ambassade.abidjan@mfa.gov.tr    http://abidjan.be.mfa.gov.tr

SAN PEDRO FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU-Ali Fawaz

CAPRA CI Zone Industrielle De Yopougon Rue Du Sellier, Abidjan, 05 BP 1753 Abidjan 05

Tel: +225 34 71 27 93 Faks: +225 34 71 14 39  eptif@yahoo.fr 

GABON

LIBREVIL BÜYÜKELÇİLİĞİ

Bas de Gue-Gue (En face de l’immeuble Samira) Libreville/Gabon

Tel: +241 01 73 00 12 +241 01 73 00 38 Faks: +241 01 73 02 61  ambassade.libreville@mfa.gov.tr

PORT-GENTIL FAHRİ KONSOLOSLUĞU-Noureddine Bedoui

Tel: +241 7 0767 00014 n.bedoui@bs-gabon.com

GAMBİYA

BANJUL BÜYÜKELÇİLİĞİ

29 Kaira Avenue 4th Street Brufut Gardens Banjul- The Gambia

Tel: +220-4410650 Faks:+220-4410651  embassy.banjul@mfa.gov.tr

GANA

AKRA BÜYÜKELÇİLİĞİ 

L8 Block 1 Section 17B Labone Abafum Crescent Accra/Ghana

Tel:+ 233 302 218 180 Fax:+233 21 771 628  www.akra.be.mfa.gov.tr   embassy.accra@mfa.gov.tr

KUMASİ FAHRİ KONSOLOSU - Kwaku Duodu Kumi -

Honorary Consulate of the Republic of Turkey UCL/Unibank Building Stadium Road Amakom, Kumasi

Tel:+233 24 364 9444   www.duodool.com   duodu@duodukumi.com 

GİNE

KONAKRİ BÜYÜKELÇİLİĞİ

Résidence Sandervalia, Angle rues KA.019 et KA.022 Sandervalia, Commune de Kaloum Conakry, République de Guinée

Tel: + 224 621 63 05 05 ambassade.conakry@mfa.gov.tr   www.konakri.be.mfa.gov.tr/

KONAKRİ FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU-Kerfella Keita

Immeuble Balde Zire, Quartier Manquepas Commune de Kaoum B.P 4497, Conakry/Guinee

Tel: +224 6325 6405 5927     keita_kerfalla@gmx.fr

GİNE BİSSAU

GİNE BİSSAU FAHRİ BAŞKONSOLOSU-Agnelo Augusto Regala Lima Gomes

Zona Industriala de Bolola Imovel Ex-Steia, PO Box 878 Bissau Codex, Guine Bissau

Tel: +245 320 32 26 , +245 677 27 26 Faks: +245 320 26 27 consuladohonorarioturquia@gmail.com

GÜNEY AFRİKA

PRETORIA BÜYÜKELÇİLİĞİ

1067 Church Street 0083 Hatfield Pretoria/Republic of South Africa 

 Tel: 00 27 12 342 60 53 00 27 12 342 60 54 Faks: 00 27 12 342 60 52 embassy.pretoria@mfa.gov.tr   http://pretoria.be.mfa.gov.tr

CAPETOWN FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU-Tracey Glenn Babb

Babrius Airport Transfer Ltd/Penrose house 1, Penrose road, Muizenberg 7945, Cape Town Republic of South Africa

Tel: +27 (0) 21 788 7069 Faks: +27 (0) 21 788 5616  babrius2@mweb.co.za

GÜNEY SUDAN

JUBA BÜYÜKELÇİLİĞİ

Block 3K South, Plots No.880-881, Hai Matar, Juba/Republic of South Sudan

Tel: + 249 955 72 18 17 embassy.juba@mfa.gov.tr   http://juba.be.mfa.gov.tr

 KAMERUN

YAOUNDE BÜYÜKELÇİLİĞİ

Boulevard de L’URSS 1782 B. P. 35155 Bastos – Yaounde / Cameroon
Tel: +237 22 20 67 75 -- +237 22 20 67 76 -- +237 22 20 67 77 Fax: +237 22 20 67 78
ambassade.yaounde@mfa.gov.tr   http://yaounde.be.mfa.gov.tr

DOUALA FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU-Ekoko Mukete

Rue 1040 Hydrocabure, Bonapriso B.P.488

Tel: +237 334 26220 ekokomukete@yahoo.co.uk 

KAP VERD

PRAIA FAHRİ KONSOLOSLUĞU-Paulino Dias

C.P. 784, Achada de Santo António, Praia, Santiago

Tel: +238- 2629902   Faks:+238- 2629903   www.pdconsult.cv    paulino.dias@pdconsult.cv

 KENYA

NAİROBİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Gigiri Road, Off Limuru Road PO Box: 64748 Nairobi/Kenya

Tel: 00 254 20 712 69 29 / 00 254 20 712 69 30 Faks: 00 254 20 712 69 31
embassy.nairobi@mfa.gov.tr http://nairobi.be.mfa.gov.tr

KOMORLAR

MORONİ FAHRİ KONSOLOSLUĞU-Ahmet Ali Bazi

Route de Kandani Ntsoudjni, PO Box no.6496, Moroni

Tel: +269 7733501  Faks:+269 7751055  ahmbazi@gmail.com

KONGO

BRAZAVİL BÜYÜKELÇİLİĞİ

Ambassade de Turquie BP 1054 109, rue des Compagnons de Brazza Centre Ville Brazzaville /République du Congo

Tel:+ 242 05 595 53 68,  +242 06 908 18 18  Faks:+ 242 060495 31 09  turquie.brazzaville@mfa.gov.tr  http://brazavil.be.mfa.gov.tr/

LESOTO YOK

 LİBYA

TRABLUS BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Sharazavia Dahmani PK 947 Tripoli/Libya
Tel: 00 218-21 340 11 40 - 340 11 43 00 218-21 340 11 44 Faks: 00 218-21 340 11 46
turkemb.tripoli@mfa.gov.tr    http://trablus.be.mfa.gov.tr

LİBERYA YOK

MADAGASKAR

ANTANANARIVO BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Hotel Carlton Chambre no:1410 Rue Pierre Stibbe – B.P.959 Antananarivo 101/ Madagascar
Tel: +261 20 22 440 38 Faks: +261 20 22 451 79 turkemb.antananarivo@mfa.gov.tr  http://antananarivo.be.mfa.gov.tr

MAJURO FAHRİ KONSOLOSLUĞU
İndies Trader Marine Adventure, Inc RRE Shoreling Bldg. Uliga PO Box 1396 Majuro, MH 96960
Tel: +11 (692) 6254862    ramseyreımers@yahoo.com

MALAVI YOK

MALİ

BAMAKO BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Chancellerie, Cité du Niger, M-105, Niarela – Bamako / République du Mali Tel:+ 223 77 70 00 07 ve + 223 77 70 88 88 Fax: +223 44 29 00 01 ambassade.bamako@mfa.gov.tr

MAURITUS

 YOK

 MISIR

KAHİRE BÜYÜKELÇİLİĞİ

25, El-Falaki Str. Bab El-Louk Cairo/Egypt

Tel: +20-2 279 78 400 Faks: +20-2 279 58 110   embassy.cairo@mfa.gov.tr    http://kahire.be.mfa.gov.tr

İSKENDERİYE BAŞKONSOLOSLUĞU

Adres: 11 Kamel El Kılani Str. Alexandria/Egypt

Tel: +20-3 3990700 (30 hat)Faks: +20-3 3990725 consulate.alexandria@mfa.gov.tr http://iskenderiye.bk.mfa.gov.tr

PORT SAİD FAHRİ KONSOLOSLUĞU-Abel Abdou El-Lamei

5, Mohamed Mahmoud and Mahmoud Sidky St.- Al Mahrousa Tower 1.Floor Port Said/Egypt

Tel: +2 066 333 8805 , +2 066 333 8806 Faks: +2 066 333 8807 adelamei@mitchelljr.com.eg

MORİTANYA

NUAKŞOT BÜYÜKELÇİLİĞİ

BP 5154, Nouakchott-MAURITANIA

Tel: +222 4524 0305 Faks: +222 4524 0305  embassy.nouakchott@mfa.gov.tr

MOZAMBİK

MAPUTO BÜYÜKELÇİLİĞİ

Avenida da Marginal 3901, Maputo, Mozambique
Tel: + 258 21 49 41 22 Faks: + 258 84 478 69 89 embassy.maputo@mfa.gov.tr http://maputo.be.mfa.gov.tr/

NAMİBYA

WINDHOEK BÜYÜKELÇİLİĞİ

54 Toermalyn Street, Eros – Windhoek / Namibia

Tel: +264 61 246158 Faks: +264 61 213096 embassy.windhoek@mfa.gov.tr http://windhoek.be.mfa.gov.tr

SVAKOPMUND FAHRİ KONSOLOSLUĞU-Burhan Seber

Tel:+264 61 213 580  burhan@seber.com   www.namibia-seber-diamonds.com/

NİJER

NIAMEY BÜYÜKELÇİLİĞİ

54, Rue AM 5, Zone des Ambassades, Kouara Kano, Niamey /Niger

Tel: +227 20 72 51 20 Fax: +227 20 72 51 19 +227 98 29 33 33
ambassade. niamey@mfa.gov.tr http://niamey.be.mfa.gov.tr

 

AGADEZ FAHRİ KONSOLOSLUĞU
Place de la concertation, 209, Niamey
Tel: (+227) 20330781 Faks: (+227) 20734668
msm.niger@yahoo.com / ccaian@intnet.ne

NİJERYA

ABUJA BÜYÜKELÇİLİĞİ

Plot: 333, Diplomatic Drive, Central Business District, Abuja, Nigeria

Tel: 00 234 8036488981 embassy.abuja@mfa.gov.tr http://abuja.be.mfa.gov.tr

KANO FAHRİ KONSOLOSLUĞU-Mohammed Koguna

13, Bello Road P.O Box 2589 Kano/Nigeria
Tel: +234 808 247 72 72 /+234 803 781 67 81 mkoguna@gmail.com / mhkoguna@redstarexpess-ng.com

LAGOS FAHRİ KONSOLOSLUĞU
10, Aerodrome Road, Apapa - Lagos/Nigeria
Tel: +234 803 300 32 02 / +234 815 919 98 16 / +234 809 456 52 64   omercurebal@armadaint-grp.com

ORTA AFRİKA

BANGUI FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU-Yvon Kamachi

Groupe Kamach Avenue David Dacko BP 804 Bangui - Republique de Centrafrique

Tel: +236 21 61 18 05 Faks: +236 21 61 56 60 yvon.kamach@kamachgroup.com

RUANDA

KİGALİ BÜYÜKELÇİLİĞİ

KG2 Ave. No: 25, PO Box: 7079 Kimihurura, Kigali 
Tel: +250 252 600 299  embassy.kigali@mfa.gov.tr

SAOTOME VE PRINSIP YOK

SENEGAL

DAKAR BÜYÜKELÇİLİĞİ

Avenue Leo Frobenius No:7, Fann Residence Dakar/Senegal

Tel: +221 33 8697956 Faks:+221) 33 8256874  ambassade.dakar@mfa.gov.tr http://dakar.be.mfa.gov.tr

SAINT LOUIS FAHRİ KONSOLOSLUĞU-Makhary Diakhate

Türkiye-Senegal İşadamları Derneği // P: 47 867 Dakar/Liberté/Sénégal - Saint Louis
Tel: 00-221 (77) 6495885  mkh92001@yahoo.fr

ŞEYSELLER YOK
SIERRA LEONE

FREETOWN FAHRİ KONSOLOSLUĞU-I. Baydoun

No.5 Lightfoot Boston street, Freetown
Tel: +232 (25) 535353  hisham@consulateofturkey.sl   hisham@hm-diamonds.com

SOMALİ

MOGADIŞU BÜYÜKELÇİLİĞİ

KM4 Mogadishu Somalia

Tel: +252 618 868491,619 999223  embassy.mogadishu@mfa.gov.tr  http://mogadisu.be.mfa.gov.tr/ 

SUDAN

HARTUM BÜYÜKELÇİLİĞİ

House No:21, Block No:8H, Beladia Str P.O.Box: 771 East Khartoum/Sudan

Tel:+249 183 794215, 794216 Faks:+249 183 794218 embassy.khartoum@mfa.gov.tr http://hartum.be.mfa.gov.tr

VADMEDENİ FAHRİ KONSOLOSLUĞU-Oktay Ercan

Sudan Türk İş Odaları Derneği, Arap ve Müslüman İş Odaları Federasyonu// Industrial Area Khartoum North P.O box : 1515 code :31311, Bahri, Sudan  Tel: ++249 (185) 215*178  oktayercan@hotmail.com / oktay.ercan@surinternational.com

SVAZILAND

MBABANE FAHRİ KONSOLOSLUĞU-İsmail Ölmez

16 Mpumalanga Crescent, Ezulwini,PO Box 7267 Mbabane H100 Svaziland

Tel: +268 2422 1426 , +268 2422 0805 Faks: +268 2422 1427 ismail@olmez.co.sz

TANZANYA

DARUSSELAM BÜYÜKELÇİLİĞİ

Toure Drive 8, Plot Nr: 97, Oysterbay P.O. Box 21761 Darüsselam/Tanzania

Tel: +255 688 401616 Faks: +255 22 2668586  embassy.daressalaam@mfa.gov.tr www.darusselam.be.mfa.gov.tr

TOGO

LOME FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU-Franc Dovi Sessou

9,Rue Litimé.Quartier Souza Nétimé, derrière la Station Total,Ocambp: 30386 Lomé-TOGO

Tel:+ 228 22 203106 GSM: + 228 90 040985

www.groupe-djocotrans-siloe.info    consulturktg@yahoo.fr

TUNUS

TUNUS BÜYÜKELÇİLİĞİ

Lot No:4, Av. Hedi Karray Centre Urbain Nord B.P.134-1082 Tunis/Tunisie

Tel: +216 70 132300(10hat)Faks:+216 71 767045  ambassade.tunis@mfa.gov.tr http://tunus.be.mfa.gov.tr

SFAX FAHRİ KONSOLOSLUĞU-Tarak Cherif

Route de Tunis, Km 2,Immeuble "Les Jasmins" 3002, Sfax Tunusia

Tel: +216 79 101103 Faks:+216 74 231001  cherif@allianceindustry.com.tn

UGANDA

KAMPALA BÜYÜKELÇİLİĞİ

Elgon Terrace Plot No: 9, Kololo Kampala /Uganda

Tel: +256 414 500182  embassy.kampala@mfa.gov.tr http://kampala.be.mfa.gov.tr

ZAMBIYA

LUSAKA BÜYÜKELÇİLİĞİ

5208 United Nations Avenue, Longacres, Lusaka/Zambia

Tel: +260 211 258341 (4 hat) Faks: +260 211 258345 embassy.lusaka@mfa.gov.tr 

ZIMBABVE

HARARE BÜYÜKELÇİLİĞİ

15, Maasdorp Avenue, Alexandra Park, Harare, Zimbabwe

Tel: + + 263 4 799 761 Faks: +263 (4) 791 577  embassy.harare@mfa.gov.tr 
http://harare.be.mfa.gov.tr

RENK, IRK VE DİN KONULARIYLA ASLA İLGİLENMİYORUZ !

 

 

İçerik RSS: - Haberler: RSS:

Yazılım: Omn Portal